Sporta zālienam ir jāiztur stipra slodze, tam jābūt līdzenam, ar noslēgtu zelmeni, lai nekavētu bumbas ripošanu un pasargātu sportistus no ievainojumiem, viņiem krītot. Šāda tipa zālienu ierīko no sugām, kas labi panes slodzi un strauji ataug. Pirms sezonas sākuma ir vēlams pārsēt zālāju, tas ir apm. 150-160kg/ha. Sporta zāliena sēklu sastāvs:

  • Ganību airene (Lolium Perenne) - daudzgadīgs, neliels vai vidējs graudzāļu dzimtas lakstaugs. Augs zaļš, veido blīvu velēnu. Līdzās ziedošiem dzinumiem ir daudz veģetatīvu dzinumu. Neatņemama sporta zāliena un atjaunošanas maisījuma sastāvdaļa, jo izturīga pret nodilumu. Šī suga tiek ņemta par pamatu futbola laukuma ierīkošanai.
  • Pļavas skarene (Poa Pratensis) - daudzgadīgs, vidējs vai liels graudzāļu dzimtas lakstaugs. Augs kails, sakneņi gari, ložņājoši, tāpēc tā veiksmīgi var aizaugt tukšumos un tādēļ lieliski piemērota sporta zālienam.
  • Sarkanā auzene (Festuca Rubra Com) - daudzgadīgs, neliels vai vidējs graudzāļu dzimtas lakstaugs. Augam ir ložņājoši sakneņi, veido smalku un blīvu zelmeni. Sala un sausumizturīga šķirne.

Visbīstamākā nezāļu invāzija futbola laukumā ir maura skarene (Pao annua) - viengadīgs, sīks vai neliels (ga 5-30 cm) graudzāļu dzimtas lakstaugs. Parasti veido ciešu velēnu. No viena cera atiet daudz cilindrisku stiebru. Diezgan blīvi aplapots augs (lapu pl līdz 0.8 cm), tomēr lapas nepārsniedz ziedkopu. Stiebri stāvi, kaili, pie pamata mazliet pacili. Skara piramidāla (ga 2-5 cm), zari gludi. Maksts pusslēgta. Vārpiņā 3-6 ziedi. Vārpiņas plēksnes kailas, ārējā ar 1, iekšējā ar 3 dzīslām. Ārējā zieda plēksne strupa, kaila, ar 5 dzīslām un bez akota. Auglis - sīks grauds. Zied no aprīļa līdz oktobrim, dažreiz siltās bezsniega ziemās atkušņa laikā var atrast ziedošus eksemplārus cauru gadu. Pēc nopļaušanas 3 dienu laikā jau attīsta jaunas skaras ar dīgstošām sēklām, kas notiekot treniņiem vai spēlēm tiek mehāniski pārvietotas pa visu laukumu. Poa annua apkarošana ir ļoti sarežģīts agrotehnisko pasākumu komplekss, kas jāveic savlaicīgi un pieturoties pie konkrētajam laukumam izstrādātas shēmas un pilnīgi iznīcināt to nav iespējams, tikai ierobežot izplatību.

Piedāvājam:

  • Sēšana – varam pārsēt visu laukumu vai arī tikai īpaši bojātas vietas
  • Remonts – atkarībā no laukuma noslodzes iesakām veikt zāliena remontu vairākas reizes gadā - īpaši pirms sezonas sākuma
  • Vārtsargu vietu remonts ar paklājzālienu – izgriežam sabojāto zālienu un ieklājam jaunu, kurš 10 dienu laikā ir pieaudzis
  • Maura skarenes apkarošana – vēlams veikt vairākas reizes sezonā atkarībā no nezāļu invāzijas, bet iesakām miglot pirmo reizi atsākoties veģetācijai. Zālienā apkarojot maura skareni ir jāveic virssēšana, lai aizpildītu tukšās vietas, kur iet bojā nezāles
  • Mēslošanas plānu pēc augšņu analīžu rezultātiem